سبد خرید

راه های کسب موفقیت فردی چیست؟

کسب موفقیت در زندگی برای عده ای راحت اما برای عده ای دیگر تنها یک رویاست چون راه های رسیدن به موفقیت چیزی نیست که همه از آن اطلاع داشته باشند. برای کسب موفقیت فردی در زندگی و شروع حرکت به سمت آن، فاکتورهای بسیار مهم وجود دارد.

با سایت روانشناسی نازنین مرادی همراه باشید.

۱- آموزش اولین راه کسب موفقیت فردی است

از اولین راه های رسیدن به موفقیت در زندگی تحصیل و آموزش است. در جامعه ما، بیشترین افراد موفق کسانی هستند که بیشتر از میانگین افراد، می دانند. این افراد اکثر حقایق حیاتی را می دانند و ایده ها و اطلاعات شان از میانگین افراد در آن زمینه ی خاص، بیشتر است. در نتیجه این افراد می توانند به میزان سواد جامعه، ارزش بیشتری ببخشند و زندگی بهتری داشته باشند.

در حقیقت، برای بدست آوردن پول بیشتر، باید بیشتر یاد بگیرید. اگر می خواهید میزان درآمد خود را افزایش دهید، باید هوش و درک تان را نیز افزایش داده و در نتیجه، این آموخته های شما در آن کاری که می خواهید انجام دهید منعکس می شوند. آموزش از مهم ترین راه های کسب موفقیت در زندگی است اما این آموزش صرفا به معنی تحصیلات آکادمیک نیست. اگر هر روز کتاب می خوانید و قصد دارید در موضوعی متخصص شوید، اگر هر روز برای یادگیری در حاطه فعالیت خود تلاش می کنید پس شما در حال پیشرفت و کسب موفقیت در زندگی هستید.

۲- کسب مهارت راهی برای کسب موفقیت فردی است

دومین راه کسب موفقیت فردی و داشتن یک زندگی موفق، کسب مهارت جدید است. میزان توانایی شما در یک زمینه، می تواند کیفیت و کمیت نتیجه را ارزیابی کند. به راحتی به سمت جلو حرکت کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. زمانی که مهارت هایتان را با آموزش و تمرین افزایش دهید، می توانید در هر کاری – حتی کوچک ترین چیز ها نیز موفق شوید و سرعت نتیجه بخش بودن تلاش تان را نیز افزایش دهید. شما باید در زمینه فعالیت تان تبدیل به انسانی متخصص و درجه یک شوید. فرق نمی کند فلافل می فروشید تا مدیر بزرگ ترین کارخانه جات هستید. باید فردی با مهارت های فوق العاده باشید. این از عوامل کسب موفقیت در زندگی و کارتان است. حالا شناخت راه های رسیدن به موفقیت در زندگی برایتان شفاف تر می شود.

۳- ارتباطات یکی از راه های موفقیت در زندگی است

سومین فاکتور برای کسب موفقیت فردی و پیشرفت رو به جلو و داشتن بهترین زندگی ممکن، گسترش دادن دایره ی ارتباطاتمان است. برای وسیع کردن دایره ی ارتباطات خود، باید در هر فرصتی از این شبکه ی ارتباطی استفاده کنید. به نظر می رسد که بین تعداد افرادی که شما را می شناسند و مقدار موفقیت تان، ارتباط مستقیمی وجود دارد. اما یادتان باشد همیشه روی افراد بیش از حد حساب باز نکنید. یکی از راههای کسب موفقیت در زندگی این است که ارتباط داشته باشید اما باید روی خودتان حساب باز کنید نه لطف و ترحم دیگران.

۴- نقش پول در کسب موفقیت فردی

داشتن پول و پس انداز کردن آن در بانک، به شما احساس آزادی می دهد. دانستن راه های مدیریت پول این قدرت را برای شما ایجاد می کند در حالی که این پول را دارید، از توانایی هایتان نیز استفاده کنید. همچنین اگر در کارتان شکست خوردید، این پول را از پیش پسنداز کرده اید و هنوز امیدی وجود دارد. اگر شما هیچ آپشن و انتخابی در زندگی تان نداشته باشید، انسان آزادی نیستید. اگر شما مدام کاری را انجام می دهید که سرانجامی ندارد و به این دلیل که پول دیگری ندارید هم نمی توانید آن را کنار بگذارید. در حقیقت متوقف شده اید و پیشرفتی نمی کنید. شما در مکانی بسته، قفل شده اید که هیچ راه انتخاب و حرکتی ندارید. پس از مدتی که چندین ماه و چندین سال از زندگی تان را از دست دادید، متوجه می شوید که هیچ انتخاب دیگری ندارید و و باید هر چیزی که دارید را قبول کنید.

۵- عادات خوب کاری راهی برای کسب موفقیت فردی است

پنجمین فاکتور کسب موفقیت فردی در زندگی که باعث می شود در یک مدت کوتاه بیشتری نتیجه را بدست آورید، استفاده از عادات کاری خوب و مثبت است. توانایی شما برای افزایش ROTI یا “بازگشت به زمان سرمایه گذاری” می تواند این امکان را برای شما ایجاد کند. تا بیشتر از افراد دیگری که غفلت کرده و یا نتوانسته اند این عادات را تشخیص دهند، پیشرفت داشته باشید. افزایش عادات خوب کاری باعث می شود که قبل از انجام هر کاری، فکر کنید.

۶- کسب نگرش ذهنی مثبت از راه های کسب موفقیت در زندگی است

ششمین فاکتور برای کسب موفقیت فردی در کار و زندگی شخصی، این است که با استفاده از افزایش نگرش های مثبت ذهنی، میزان زمان رسیدن به هدف تان را کاهش دهید. انتخاب یک نگرش مثبت ذهنی، یک تصمیم خیلی مهم است که شما باید اتخاذ کنید. به خاطر داشته باشید، که در راه موفقیت می خواهید چه کاری انجام دهید؟؟؟ اگر در فعالیت های مثبت، قابل اطمینان و خوش بینانه – از دید مردم – شرکت دارید. در نهایت به زودی شما نیز یکی از آن ها می شوید و به زندگی مثبت و موفقی خواهید رسید.

وقتی که همه چیز خوب پیش برود، هر کسی می تواتد موفق شود

این یک توانایی و از عوامل کسب موفقیت است که بتوانید به هر چیز و هر موقعیتی، مثبت نگاه کنید و با این دید مثبت به سمت جلو بروید.

۷- تصویر مثبت ابزاری برای کسب موفقیت فردی

هفتمین فاکتوری که در جهت کسب موفقیت در زندگی باید در سبک زندگی تان جای دهید. این تکنیک از راه های کسب موفقیت است که به شما کمک می کند تا بهترین زندگی ممکن خودتان را داشته باشید، داشتن یک تصویر مثبت است. افراد، همانطور که شما در جامعه ظاهر می شوید، شما را قضاوت می کنند. در حقیقت شما نیز افراد دیگر را همان گونه که در جامعه ظاهر می شوید، قضاوت می کنید. پس زمانی را نیز برای حاضر شدن و جذاب بودن برای مردم صرف کنید. این جذابیت شامل لباس های شما، آراسته و مرتب بودن و زیور آلات می شوند. این مسائل می توانند درهایی را به روی شما باز کنند و افرادی مایل شوند که شما را در روند زندگی تان یاری کنند.

8- توانایی های خود را تقویت کنیم و از ضعف هایمان خجالت نکشیم

هر فردی یک نابغه است، این اصل یادتان باشد. اما اگر یک ماهی را برای بالا رفتن از درخت قضاوت کنیم، می توان همه ی عمرش او را یک احمق نامید. آرنولد اسطوره زیبایی اندام جهان می گوید:

قدرت از پیروزی نمی آید. جنگ ها و مبارزات هستند که شما را قوی می سازند

هنگامی که شما از سختی ها گذر کردید و تصمیم گرفتید تا تسلیم نشوید، آن وقت قوی شده اید. فردی که با استعداد به دنیا می آید، می تواند با استفاده از آن به بزرگی و شادی برسد. یکی از راههای کسب موفقیت در زندگی این است که باید یاد بگیرید در مقابل سختی های سر خم نکنید. این اصل یادتان می دهد دنبال رویاهایتان بدوید و آنها را رها نکنید.

9- شاد زیستی همیشه جواب می دهد

شادی در نتیجه تلاش شخصی است. شاد بودن اتفاقی نیست، این اصل یادتان باشد.

شما برای آن مبارزه می کنید، تلاش می کنید، برای داشتن آن پافشاری می کنید و حتی حاضرید دور دنیا را برای داشتن آن بگردید

شما باید برای شاد بودن و شکر نعمت ها بی رحمانه بجنگید. شادی یک هدف نیست، یک محصول جانبی است. شادی چیزی نیست که بتوان آن را آماده خرید. شادی از اعمال ما ایجاد می شود. ساده زیستی یک نکته کلیدی اما حیاتی است. همین نکته های کوچک باعث بروز اتفاقات بزرگ می شوند.

آلبرت انیشتین در مورد ساده زیستی برای کسب موفقیت فردی می گوید:

یک میز، صندلی، یک ظرف پر از میوه و یک ویولن؛ یک انسان برای شاد بودن دیگر چه چیزی می خواهد

Marcus Aurelius هم در توضیح قانون کسب موفقیت می گوید: به یاد داشته باشید که هر چیزی می تواند باعث شاد کردن زندگی شما شود.

۱0- شما نمی توانید و نباید همه را از خود راضی نگه دارید

یکی از راه های موفقیت در زندگی این است که بدانید نمی توانید همه را راضی نگه دارید. این اصل فشار بسیاری را از دوشتان بر می دارد.

این اصل خود یک راه کسب موفقیت در زندگی هر فرد است. آبراهام لینکلن رئیس جمهور فقید آمریکا می گوید

همیشه به یاد داشته باشید که تصمیم بر موفقیت خودتان از هر کس دیگری بیشتر اهمیت دارد

اگر همه شما را دوست داشته باشند، قطعا یک جای کار مشکل دارد حداقل یک دشمن داشته باشید تا برای شما هشدار محسوب شود. این اصل یکی دیگر از راه های کسب موفقیت در زندگی همه ما است، به مرور زمان تاثیر آن را خواهید دید. فقط می دانم که کلید شکست، تلاش برای راضی نگه داشتن همه است“

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...